Komu zlecić transport zwłok za granicą?

Jedną z niezbędnych części przygotowań do pochówku zmarłej osoby są kwestie związane z transportem zwłok. W przypadku gdy w grę wchodzi transport na terenie kraju, przewoźnikowi wystarczy odpowiedni pojazd i dokumenty pozwalające na przewóz. Sprawa komplikuje się jednak w przypadku gdy osoba bliska umiera poza granicami Polski i trzeba sprowadzić ciało do kraju, by urządzić pogrzeb. W takiej sytuacji Dom Pogrzebowy Styks jest w stanie wziąć na siebie załatwienie wszelkich formalności związanych z przewozem zwłok i przeprowadzenie wszelkich koniecznych procedur granicznych, łącznie z samą organizacją transportu.

Do Polski sprowadza się specjalnie zabezpieczone zwłoki lub prochy osoby zmarłej. W drugim przypadku procedura jest nieco prostsza, jednak i tak wymaga skompletowania dokumentów umożliwiających transport.

Sprowadzenie zwłok z zagranicy wymaga jedynie upoważnienia ze strony rodziny, zajmującej się po polskiej stronie organizacją pochówku. Z takim upoważnieniem pracownicy Domu Pogrzebowego mogą wystąpić o zezwolenie do organów miejskich w mieście, w którym ma się odbyć pogrzeb, oraz do Państwowej Inspekcji Sanitarnej, która musi wydać odpowiednie dokumenty, pozwalające na sprowadzenie zwłok. 

W polskiej placówce konsularnej, której podlega obszar, na którym znajduje się ciało zmarłej osoby lub jej prochy, należy zdobyć zaświadczenie dotyczące transportu, zaś od stosownych władz w danym kraju trzeba zdobyć pozwolenie na wywóz. Dopiero z kompletem dokumentów można organizować odpowiedniego przewoźnika, który zadba o to, by można było przeprowadzić transport zgodnie z zasadami, który będzie licował z godnością, jaka należy się zmarłemu.

Dzięki wieloletniemu doświadczeniu pracownicy Domu Pogrzebowego Styks nie tylko pośredniczą w załatwieniu powyższych formalności, ale dbają również o terminowe przetłumaczenie wszelkich potrzebnych dokumentów, dzięki czemu cała procedura powinna przebiegać szybko i sprawnie.
  • Żyć, nie umierać
  • Mogłoby się wydawać, że śmierć stanowi temat tabu. Jak się jednak okazuje coraz większa popularność zdobywają wszelkie usługi pogrzebowe....
  • Kto zorganizuje ostatnie pożegnanie zmarłemu?
  • Ostatnie pożegnanie ze zmarłym, to uroczystość, podczas której panuje zazwyczaj nastrój zadumy, często towarzyszy jej smutek i żal za stratą...
  • Jaki zakład pogrzebowy?
  • Pracownicy Domu Pogrzebowego Styks są profesjonalnie przeszkolonymi specjalistami od wszelkiego rodzaju usług pogrzebowych. Pomagają nie tylko w...