Organizacja pogrzebu

Poczucie straty i żal to naturalne uczucia po śmierci kogoś bliskiego. Niestety, w tym trudnym dla niej momencie życia na rodzinę zmarłego spada też przykry obowiązek zorganizowania pogrzebu. Pogrzeb we wszystkich kulturach traktowany jest jako jeden z podstawowych moralnych i religijnych obowiązków wobec zmarłej osoby. Jest to nie tylko forma pożegnania się ze zmarłym członkiem rodziny lub znajomym ale także sposób na okazanie szacunku dla grzebanej osoby.
Uroczystości pogrzebowe mogą wyglądać różnie, zależnie od wyznawanego światopoglądu zmarłego, od jego religii, od wyrażonej wcześniej woli itd. Zazwyczaj jednak forma obrzędowa zależy od światopoglądu osoby lub osób organizujących pogrzeb. W Polsce najczęstszą formą pochówku jest złożenie trumny w grobie na cmentarzu, ale istnieje także możliwość kremacji zwłok zmarłego.
Transportem zwłok, sprzedażą wiązanek kwiatów i wieńców itp. zajmują się wyspecjalizowane zakłady pogrzebowe. Zakład pogrzebowy jest firmą świadczącą usługi związane z pochówkiem zmarłych, zapewniającą kompleksowe usługi w tym zakresie.
W tak trudnym momencie życia, jakim jest śmierć bliskiej osoby, warto skorzystać z usług znanego i renomowanego zakładu pogrzebowego, by w odpowiedni sposób rozstać się ze zmarłym członkiem rodziny.
  • Styks Opinie
  • Dom Pogrzebowy Styks zajmuje się kompleksową organizacją pogrzebów, dbając o prawidłowy przebieg zarówno z punktu...

  • Przewóz zwłok
  • Śmierć jest czymś niezwykle bolesnym, przede wszystkim wówczas, kiedy dotyka członka naszej rodziny, kogoś bardzo bliskiego- żony, męża,...
  • Usługi pogrzebowe
  • Istnieją pewnego rodzaju usługi, które mają za zadanie szczególnie pomagać ludziom i wiążą się w sposób bardzo bezpośredni z niezwykle...